top of page

Coś o Marioo

Kilka słów o Marioo

Marioo to wyjątkowo charyzmatyczny  i utalentowany wykonawca, którego hity znają chyba wszyscy fani gatunku i które można zobaczyć m.in. na PoloTV, Polsat Disco Polo Music, Power TV, usłyszeć w każdej liczącej się stacji radiowej i którego cechuje przedewszystkim oryginalność i doskonały wokal. Producent, autor tekstów i muzyki, jest związany z branżą muzyczną od ponad 20 lat. Wcześniej jako kompozytor, projektant i realizator dżwięku a od kilku lat podbija scenę taneczną jako MARIOO.  Znany z choćby takich hitów jak Ona ma foch, Takie ciało to raj, czy Kocham i Pragnę podbija serca fanów Polskiej muzyki Dance. Uczestnik najbardziej prestiżowych Gal i Festiwali muzyki tanecznej, m.in na topowym festiwalu muzyki dance w Ostródzie, 3 korotnie na Disco Hit Festival Kobylnica.  Jednak mający doświadczenie i sukcesy nie tylko na scenie Polsko języcznej. 

 

 

W 2011 roku, równolegle do działalności nad projektem Polsko języcznym, Marioo nawiązał współpracę z 2 znanymi Polskimi producentami, w tym z jednym z czołowych producentów branży Disco Dance, dzięki czemu narodził się Anglo-języczny klubowy projekt muzyczny Dreamer & Hypnotic w którym Marioo był wokalistą, autorem tekstów oraz autorem linii melodycznych pod pseudonimem Hypnotic z czego w rezultacie powstał pełny album "Survive" zawierający takie hity jak Hold me one more time, Just Calling You czy Dance all night. Warto dodać iż jeden z singli "Just Calling You" utrzymywał się wysoko na listach w wielu regionalnych stacjach radiowych promujących muzykę klubową. Jednak głównym celem działalności artystycznej Marioo jest Polska scena muzyczna Disco Dance na której wykonawca odnośi coraz bardziej spektakularne sukcesy, i przez wielu uważany jest za jednego z najlepiej zapowiadających się i ambitnych wykonawców ostatnich lat.

 

 

Jako jeden z nielicznej grupy wyjątkowo odważnych wykonawców muzyki Disco Dance, którzy stawili czoła wyzwaniu, Marioo uczestniczył w 10 edycji popularnego programu Must be the Music, i jako jeden z nielicznych może poszczycić sie bardzo udanym występem w tym programie oraz wyjątkowo pozytywną oceną Jury, a komentarze w stylu; "Ma pan wszystko czego potrzeba w tym gatunku" (Kora Jackowska), "Najlepszy wykonawca Disco Polo na scenie MBTM do tej pory" (Elżbieta Zapendowska), czy krotkie i wymowne "Zajebiście" (Piotr Rogucki) mówią same za siebie i doskonale obrazują temperament wykonacy.

 

 

Warte wspomnienia jest to iż Marioo jest autorem zarowno muzyki jak i tekstów do swoich produkcji ale i nie tylko. Jest również reżyserem a od nie dawna również realizatorem wszystkich swoich teledysków.  Artysta chce aby w pewnym sensie znakiem rozpoznawczym Marioo było to iż jest on 100-procentowym autorem tego co tworzy i przekazuje fanom, bo taki właśnie sposób jest w stanie realizować się i spełniać artystycznie i tak właśnie postrzega on prawdziwych twórców, którzy w dzisiejszym komercyjnym świecie są coraz większą rzadkością.

 

Jako autor tekstów Marioo współpracuje również z innymi artystami z gatunku Disco Polo, Dance oraz Pop, i z pod jego ręki wypłyneło wiele tekstów które słuchacze z pewnością mieli okazje usłyszeć na koncertach swoich ulubionych artystów. Marioo czuje się doskonale nie tylko w studio ale i na scenie, w bezpośrednim kontakcie z publicznością. Jak mówi "nie uznaje bariery" wytaczanej fizycznie przez scene i kiedy jest to możliwe stara się być jak najbliżej fanów zachęcając do śpiewania, bądż pozując z nimi do zdjęć nie tylko po ale i w trakcie występów.

 

W połowie 2015 roku ukazała się już trzecia odświeżona edycja autorskiej płyty PROMO Marioo, którą fani mogą zakupić , wgrać w konkursach organizowanych na FanPage'u Marioo bądż otrzymać na koncertach. 

Dla Konferansjerów

 

Już za chwile, przed państwem, charyzmatyczny i nietuzinkowy wykonawca, producent, autor tekstów i muzyki wszystkich swoich utworów. Wielokrotny uczestnik najbardziej prestiżowych festiwali muzyki Dance, podbijający sceny Polskie i zagraniczne. Uczestnik 10 Edycji Must be the Music który podbił serca Jury.

 

Artysta który jako pierwszy odważył się zaśpiewać otwarcie na temat kobiecego "Focha" co zaowocowało wielkim hitem oraz sukcesem utworu "Ona ma Foch" ale i pierwszym miejscem na czarnej liście "Międzynarodowego Ruchu Feministek"

bottom of page